استادمحمدآصفی یزدی :صنایع فرهنگی شهر مشهد برگرفته از فرهنگ رضوی باشد

محمد آصفی یزدی اظهار کرد: امروزه صنایع فرهنگی سهم چشمگیری در دسترسی افراد به اطلاعات، آموزش، فرهنگ و نیز اشتغال‌زایی داشته و در ارائه تصویر فرهنگی و ارتقا جایگاه کشورها در اقتصاد بین‌المللی بسیار نقش‌آفرین هستند.

وی افزود: بی‌شک هویت شهر مشهد مبتنی بر مقوله زیارت و مولفه‌های کسب معارف رضوی است؛ لذا باید متناسب با این هدفگذاری به طراحی، تولید و توزیع صنایع فرهنگی بپردازیم.

عضو شورای شهر مشهد با بیان اینکه در حال حاضر صنایع فرهنگی شهر مشهد از وضعیت ایده‌آلی برخوردار نیستند، تصریح کرد: اگر چه نهادهای مختلفی همچون معاونت زیارت استانداری، آستان قدس رضوی و سازمان صنایع دستی و میراث فرهنگی در عرصه خدمات مورد نیاز زائران فعالیت می‌کنند، اما باید اذعان داشت مدیریت کلان راهبردی در حوزه صنایع فرهنگی وجود ندارد.

آصفی یزدی خاطرنشان کرد: صنایع فرهنگى حاصل فعالیت‌هاى نویسندگان، هنرمندان، معماران، موسیقى‌دانان، و تجلى معنویت مردم و ارزش‌هایى است که به زندگى معنا مى‌دهند و البته بهترین منبع برای روشن شدن فرهنگ و هویت کشورها به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اهمیت ملاحظات محتوایی و اجرایی در حوزه صنایع فرهنگی شهر مشهد، یادآور شد: صنایع فرهنگی دربرگیرنده شاخه‌های هنری، مکتوب، چند رسانه‌ای، سرگرمی و ... می‌شود که تمامی این موارد در شهر مشهد باید برگرفته از فرهنگ رضوی باشد.

درباره نویسنده : admin362

برای admin362 توضیحی وارد نشده است !

ارسال نظر

نظرات دیگران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید !