راهبرد کشور در عرصه اقتصاد مقاومتی بومی کردن دانش هسته‌ای است

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: نفت در آن مقطع، موضوعی حیاتی برای ایران محسوب می‌شد زیرا در آن زمان ایران وابسته به این ماده حیاتی بود و از طرف دیگر بسیاری از معادلات سیاسی و استراتژیک در منطقه پیرامون نفت شکل می‌گرفت.
وی با اشاره به این‌که ملی شدن صنعت نفت اقتدار و عزت را برای ایران به همراه آورد ابراز داشت: ملی شدن نفت موجب ارتقاء سطح امنیت و منافع ملی شد.
آصفی یزدی با اشاره به این‌که در شرایط فعلی فناوری هسته‌ای چنین جایگاهی دارد ادامه داد: به همین دلیل راهبرد اساسی ما در عرصه اقتصاد مقاومتی و مسائل سیاسی بومی کردن فناوری هسته‌ای است.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد یادآورشد: بنابراین با توجه به این‌که کشورهای معدودی دارای دانش هسته‌ای هستند و این مسئله به شکل انحصار در آمده و از طرف دیگر مخاطرات بسیاری در خصوص صادرات نفت، گاز و صادرات غیر نفتی وجود دارد، بنابراین باید در شرایطی حرکت کنیم تا در حوزه‌های کاربردی با عزم ملی پیش برویم تا بدین گونه استقلال مد نظر امام راحل و مردم شهید داده ما حفظ شود.
وی با تاکید بر این‌که انرژی هسته‌ای بر روی اقتصاد و به ویژه اقتصاد مقاومتی بسیار تاثیر گذار است خاطرنشان کرد: به طور مثال هزینه‌ای که بر روی انرژی‌ها مصرف می‌شود در صورت به کارگیری از دانش هسته‌ای بسیار کاهش خواهند یافت؛ بنابراین دانش هسته‌ای بر اقتصاد مقاومتی تاثیر گذار است.
همه آحاد ملت بر استفاده از دانش هسته‌ای تاکید دارند
آصفی یزدی با بیان این‌که همگی بر استفاده از دانش هسته‌ای تاکید دارند ابراز داشت: حداقل ضایعات زیست محیطی و بهره وری در حد اعلا از جمله دلایلی است که باعث شده همگی بر دستیابی به دانش هسته‌ای تاکید کنند.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه به نقش بسیار موثر دانشگاهیان و خاصه دانشجویان در این زمینه اشاره کرد و ابراز داشت: امروز به تمامی دانشجویان توصیه می‌شود این مسیر را با کار علمی و میدانی بیشتر، همچنین شناخت ابعاد مختلف بهره‌گیری از فناوری هسته‌ای در زمینه‌های کشاورزی، صنعت، بهداشت و … دنبال کنند.
وی در پایان در خصوص نقش برگزاری برنامه‌هایی در زمینه گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای گفت: قطعا برگزاری چنین برنامه‌هایی خواهد توانست در جامعه تاثیرگذار باشد و اطلاعات مردم را در این راستا ارتقاء دهد.

درباره نویسنده : admin362

برای admin362 توضیحی وارد نشده است !

ارسال نظر

نظرات دیگران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید !