استادمحمدآصفی یزدی : محور فعالیت شورای اجتماعی محلات باید مسجد‌محور باشد

 

راهبرد و سیاست اصولی شورای چهارم، شورایی است‌ که رأی آن برخاسته از مسجد است،  این شورا مسجد‌محوری را در اولویت کارخود قرارداده و می‌خواهد محور همه فعالیت‌ ها مسجد باشد. مانند دهه‌ی اول انقلاب که الگو و مدلی موفق بود و همه امور توسط مساجد انجام می شد.

 

تحولات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی باید درمسجد رقم بخورد،  از ابتدای سال 93 تا 2 هفته آیین‌نامه شورای اجتماعی محلات برای بازنگری در دستورکار کمیسیون فرهنگی قرار گرفت.

 

بیشترین دغدغه ما این است که فعالیت‌های شوراهای اجتماعی محله مسجد‌محور باشد و روحانی محله به عنوان ناظر، این محوریت را هدایت و مدیریت می‌کند. درست همان الگویی که در دهه اول انقلاب وجود داشت.

 

  آیا به این فکر کرده‌اید چرا امسال سال مدیریت جهادی نام گرفته است، امروز احساس می‌شود باید برگردیم به مدیریت جهادی که در دهه اول انقلاب تجربه کرده‌ایم و توانسته‌ایم 8سال دفاع مقدس را به خوبی پشت سر بگذاریم.

 

به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر معتقدم باید ابعاد مختلف راهبرد ابلاغی مقام معظم رهبری و الگو دهه اول، برای نسل جوان در شورای اجتماعی محلات تبیین و اجرایی شود.

 

گاهی مشکلی در خیابان، پیاده‌رو یا محله وجود دارد اما مشاهده می‌کنید در عرض یک هفته، یک ماه و گاهی یکسال این مشکل همچنان ادامه دارد و کسی به فکر برطرف کردن آن‌ نیست. این موضوع نشان می‌دهد عکس‌العمل جهادی را نداریم و برای خودمان نقش قائل نیستیم.و به صورت  جدی احساس مسئولیت نمی کنیم و مشارکت مردمی را جدی نمی‌گیریم.

 

درباره نویسنده : admin362

برای admin362 توضیحی وارد نشده است !

ارسال نظر

نظرات دیگران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید !