اقتصاد

انتشار مداوم صورت‌های مالی بورس

در پاسخ به سوال «انتشار مداوم صورت حساب‌های مالی سازمان بورس چطور می‌تواند بر کلیت بازار سرمایه و اخذ تصمیم‌های درست و تاثیر گذار بر بازار سرمایه به بازار کمک کند؟» مهدی قلی پور، کارشناس بازار سرمایه، عنوان کرد: سازمان بورس کشور به عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه، نهادی عمومی غیر دولتی با حاکمیت دولتی میباشد و رئیس سازمان در سطح معاونت وزارت اقتصاد است. با توجه به آنکه این سازمان سهام دار و سرمایه گذاری به معنی مصطلح در بازار سرمایه ندارد، انتشار صورت‌های مالی سازمان به منظور شفاف سازی عملکرد یک نهاد وابسته به حکومت صورت گرفته است و برای فعالان بازار و کارشناسان و تحلیل گران آمار‌های مربوط به عملیات بازار سرمایه را فراهم می‌کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه  ارزش صادرات معدن و صنایع معدنی

مهدی قلی پور در ادامه بیان کرد: کارشناسان از طریق این آمار‌ها می‌توانند وضعیت اقتصاد و بازار سرمایه را بدین صورت آنالیز نمایند، البته عمده این آمار‌ها در بورس‌های مختلف منتشر شده اند و در اینجا یک کاسه می‌توان آن‌ها را دید.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: بنابراین شخصا به عنوان یک شهروند از شفاف سازی عملیات و وضعیت مالی سازمان استقبال می‌کنم و امیدوارم این رویه برای سایر نهاد‌های دولتی و حکومتی مانند بنیادها، صندوق‌های بازنشستگی، بانک‌های دولتی و بانک مرکزی ادامه یابد تا با شفاف شدن فعالیت‌ها میزان فساد اداری نیز کنترل گردد.

در آخر قلی پور افزود که بازار سرمایه نماد شفافیت در سرمایه گذاری و تامین مالی است و انتشار صورت‌های مالی نهاد ناظر به صورت مداوم می‌تواند جنبه‌ای نمادین داشته باشد و سبب تشویق شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه  احتمال بروز بحران گندم
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا