رپورتاژ خبری

آلومینیوم کرتین وال

آلومینیوم کرتین وال

در سیستم کرتین وال بدلیل استفاده از پروفیل های آلومینیومی با سطح مقطع مختلف، سبب شده است که نمای کرتین وال به تنهایی قابلیت ایستایی بالایی ، به اصطلاح Self Support داشته باشد و احتیاجی به سازه نگهدارنده جداگانه ای نداشته باشد مگر در شرایط خیلی خاص.

آلومینیوم کرتین وال نوع شیشه را با استفاده از نرم افزار های تخصصی خاصی محاسبه می کنند که در آن وجود پارامترهای مختلف مانند بار باد و بار برف و بار زلزله بارهای مرده و بار مکش ناشی از بادهای عمودی بر نما و همچنین بار ناشی از اختلاف دما در طبقات مختلف ساختمان مدنظر گرفته می شوند؛ که  رعایت این نکات در طراحی سیستم نمای کرتین وال باعث جلوگیری از نفوذ هوا و بخارات در مناطق حاره ای(گرم ومرطوب) جلوگیری از نفوذ باران و چگالش سطوح وحفره ها و محدود کردن تبادل انرژی بین سطوح داخلی و خارجی ساختمان می شود.

آلومینیوم کرتین وال

نمای آلومینیوم کرتین وال به ۲ دسته تقسیم می شود :

1.  فریم لس با شاسی کشی آهن

فریم لس با شاسی کشی آهن با قوطی ۴۰*۴۰ یا ۸۰*۴۰ (نسبت به ارتفاع و عرض سازه) همراه بوده که پس از شاسی کشی آهنی و شبکه بندی آن (طبق ابعاد دهانه نقشه مهندس طراح ساختمان) قاب های آلومینیوم طبق دهانه های ساخته شده و شیشه های دو جداره یا سه جداره در دهانه شبکه های آهنی نصب می گردند. این نوع قاب های آلومینیوم معروف به فریم لس شبکه آهن بوده که از نمای ساختمان دور تا دور شیشه ها لبه ای یک سانتیمتری مشخص می باشد.

این نوع فریم از نظر داشتن لاستیک های آب بندی، کامل بوده ولی بدلیل ضعف در وکیوم و اینکه شبکه زیرین آن آهن می باشد دچار پوسیدگی می گردد.

2.  دسته دوم نمای کرتین وال (لامل)

این دسته نسبت به دسته ی قبل مصرق زیادی دارد و تمام شاسی کشی آهن که در دسته اول ذکر شده است توسط پروفیل آلومینیوم کرتین وال به نام لامل انجام می گیرد.

لامل پروفیلی آلومینیومی است که در مقاطع مختلف ۵*۵ الی۵*۲۵ سانیمتری می باشد، که نسبت به هر ساختمان و سازه انتخاب لامل متفاوت است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه  نمای کرتین وال
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا