رپورتاژ خبری

پنجره ترمال بریک

پنجره ی ترمال بریک از انواع پنجره های آلومینیومی می باشد که علاوه بر اینکه مزیت ها و ویژگی های مثبت آلومینیوم را حفظ کرده، مشکلات استفاده از این نوع فلز را نظیر هدایت و رسانایی که تا حدود بسیار زیادی بر طرف ساخته است. این نوع پنجره یکی از شکیل ترین و مقاوم ترین نوع پنجره هاست و گزینه ی مناسبی برای ساختمان های تجاری و مسکونی به حساب می آید که در پی یافتن روش هایی ایده آل جهت کنترل و بهبود عملکرد حرارتی ساختمان هستند.

در پنجره ترمال بریک بحث آب بندی و فیتینگ نسبت به نسل های قدیمی مقاوم تر شده است همچنین در نوع جدید این نوع پنجره ها، قابلیت اجرا در انواع طرح ها و رنگ ها و انواع بازشوها را دارند.

پنجره ترمال بریک

شکست حرارتی در پنجره ترمال بریک

Termal break  در لغت به معنای شکننده حرارت می باشد؛ عملکرد عایق حرارتی بالای پنجره ترمال بریک توسط لایه های پلی آمیدی که در میان مقطع قرار گرفته اند، باعث عدم انتقال سرما و گرما به داخل ساختمان خواهد شد.

می توان عملکرد شکست حرارتی در پنجره ترمال بریک را به زبانی ساده شرح داد:

پروفیل پنجره توسط ماده ای عایق و نارسانا از یکدیگر جدا شده و جداره داخل و خارج پنجره آلومینیوم با روشهایی خاص توسط همین ماده به یکدیگر دوخت می گردند.

شکست یا عایق حرارتی,ماده ای غیر فلزی و نارسانا همچون پلاستیک است که بخش داخلی پروفیل آلومینیوم پنجره را از بخش خارجی آن جدا می سازد. این روشی برای ممانعت از تبادل حرارت و انرژی فضای داخل و خارج قاب پنجره است.

شکست حرارتی یا عایق استفاده شده در پنجره های ترمال بریک, ترکیبی از مواد نارسانا و یا موادی با قابلیت رسانایی بسیار اندک می باشند که عملکرد حرارتی در و پنجره های آلومینیوم را بسیار ارتقا و بهبود بخشیده و هدررفت انرژی در ساختمان را به مراتب کاهش می دهد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه  شروع یک کسب و کار و ثبت آن تا برندینگ
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا