بین المللی

لاتاری چیست

لاتاری چیست : لاتاری یا گرین کارت آمریکا ، برترین و ارزان ترین و سریعترین روش مهاجرتی در تمام دنیا به حساب می آید؛ در واقع لاتاری برنامه ایست که در ایالت متحده ی آمریکا برای حفظ تنوع نژادی انجام می شود. این قرعه کشی در سال ۱۹۹۰ در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا درج شد و پس از آن هرساله سهمیه ۵۵۰۰۰ ویزای مهاجرتی را به خود اختصاص داد. هرساله ۵۵۰۰۰ ویزا به صورت تصادفی از طریق قرعه کشی بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا توزیع میشود که ۵۰۰۰ ویزا از این ۵۵۰۰۰ ویزای مهاجرتی لاتاری جهت مصارف دیگر رزرو میشود و ۵۰۰۰۰ هزار ویزای باقی مانده به نسبتی که در بین کشورها تقسیم میشود. 

نحوه تقسیم بندی ویزای لاتاری بین کشور ها

هر کشور حداکثر ۷% از کل سهمیه لاتاری را می تواند دریافت کند و البته عموما هیچ کشوری به این حد نصاب نمی رسد. ایران یکی از کشور هایی است که تقریبا بیش از ۶% از این ویزا را دریافت می کند یعنی بیش از ۳۰۰۰ ویزای لاتاری در سال برای ایرانیان صادر می شود. البته بعد از ریاست جمهوری ترامپ این عدد کاهش داشته اما هنوز برترین روش مهاجرتی به حساب می آید.

لاتاری چیست

مقایسه لاتاری با سایر روش های مهاجرتی

مدت زمان کلی از شروع ثبت تقاضا تا دریافت گرین کارت کمتر از دو سال طول می کشد . هزینه های اداری  لاتاری تا رسیدن به گرین کارت کمتر از ۶۰۰ دلار برای هر نفر است. جزو معدود روش های دریافت اقامت است که از ابتدا به دریافت کارت اقامت دائم ختم میشود. فرد برنده میتواند فرزندان زیر ۲۱ سال و همسرش را نیز با ویزای مهاجرتی و دریافت گرین کارت به خاک آمریکا برساند. در هیچ روش مهاجرتی برای کشور های مختلف شرایطی چنین آسان نمی توانید بیابید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

در هنگام ثبت نام لاتاری شما به پاسپورت متقاضی نیاز دارید، ارائه مدارک مربوط به بعد از برنده شدن در لاتاری است که باید در حضور افسر کنسولی سفارت قبل از سوگند یاد کردن مدارکتان را ارائه کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا