ارزبرق

کشف و جمع آوری 107 ماینر غیرمجاز در تهران

با کشف 13 مزرعه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال، 107 دستگاه ماینر در پایتخت کشف و جمع آوری شدند. کامبیز ناظریان، قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با اشاره به اینکه از آغاز سال 1400 تا به الان بیش از 240 مزرعه غیرمجاز استخراج رمز ارز با 1147 دستگاه ماینر در سطح پایتخت، کشف و جمع آوری شده است، از کشف 13 مزرعه غیرمجاز دیگر که در زمینه این زمینه فعال بودند در محدوده تهران خبر داد.
کامبیز ناظریان در این باره گفت: با هوشیاری بازرسان مناطق و کارشناسان حراست و همراهی عوامل قضایی و انتظامی، طی 5 روز گذشته، 107 ماینر غیرمجاز دیگر، توسط شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، کشف و جمع آوری شد. از این تعداد، 78 ماینر در واحدهای مسکونی و 29 ماینر در مراکز تجاری، نصب بودند که ضمن جمع آوری، وصول مبالغ ریالی خسارات وارد به شبکه برق طبق قوانین جاری وزارت نیرو در دستور کار قرار گرفته است.
قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به اینکه ماینرها، تجهیزاتی پرمصرف بوده و بار زیادی را به شبکه برق کشور وارد می‌کنند، خاطرنشان کرد: براساس اینکه تمامی فعالان این حوزه موظف به اخذ مجوزهای قانونی و پرداخت هزینه‌های برق مصرفی با نرخ مصوب ویژه هستند و در حال حاضر فعالیت تمامی مزارعی که مجوز نیز داشته اند به منظور کاهش بار شبکه، در تمامی نقاط کشور متوقف شده است.
در راستای تامین برق هموطنان، تمامی بازرسان مناطق 22 گانه برق تهران بزرگ و همچنین کارشناسان دفاتر حراست و امور محرمانه این شرکت به شکل جدی در حال رصد فعالیت و برخورد با مزارع غیرقانونی بوده و کوچک‌ترین اغماضی در برخورد با متخلفان صورت نخواهد گرفت.

بر اساس اعلام وزارت نیرو، وی ضمن قدردانی از دادستانی تهران و نیروی انتظامی تهران بزرگ در برخورد قانونی با این مزارع، تاکید کرد علاوه بر جمع‌آوری ماینرهای غیرمجاز، متخلفان ملزم به جبران خسارات ریالی وارد به شبکه توزیع برق هستند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه  کاهش زمستانی نرخ دلار ارز در سال گذشته
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا