سلامت

فیلتر قلیایی دستگاه تصفیه آب

فیلتر قلیایی دستگاه تصفیه آب دارای مواد معدنی است ؛ آب با PH پایین که در فیلتر اسمز معکوس تصفیه شده و تمامی املاح و ذرات آن حذف گشته، به داخل فیلتر قلیایی دستگاه تصفیه آب وارد می شود، مواد معدنی در آب حل شده و خاصیت بازی به محلول می‌دهد و PH آب را بالا می‌آورد به عبارتی آب را قلیایی یا بازی می‌کند. این آب برای بدن انسان بسیار مفید است زیرا طبق توصیه پزشکان بهترین آب برای مصرف انسان باید بین بازه ی PH 8 تا PH 9.5 (حالت قلیایی)  باشد.

فواید استفاده از آب قلیایی

آب قلیایی سرشار از عناصر کلسیم ، پتاسیم ، منیزیم ،  آهن ، روی و نیکل می باشد که از عناصر مفید و موثر در طول عمر می باشند . آب های قلیایی دارای خاصیت آنتی اکسیدان بالایی بوده که باعث خنثی شدن رادیکال های آزاد در بدن شده و از بسیاری از بیماری ها و سرطان ها جلوگیری می کند در واقع مواد اکسید کننده ی بدن ، از سلولها و حتی کرموزوم ها کمبود الکترون های خود را جبران می کنند که این باعث شکست پیوند مولکولی و نقص ساختار شبکه مولکولی سلول ها می شود و میتواند باعث ایجاد بیماری‌های خطرناک از جمله سرطان شود و حتی گفته میشود که ایجاد روند پیری درواقع ناشی از همین واکنش هاست.

برای درک بهتر، وقتی به سطح یک سیب نصف شده نگاه می کنید می بینید که در اثر اکسیداسیون شدن سطح نصف شده ی سیب به رنگ نارنجی پررنگ در آمده.

زمان هایی که نباید از آب قلیایی استفاده کنیم

آب الکالین یا آب قلیایی به شرط آنکه کنترل شده باشد و در زمان مناسب مصرف شود ضرر خاصی برای بدن ندارد. برای استفاده از آب قلیایی توصیه می شود که 1 ساعت قبل از وعده غذایی و 2 ساعت بعد از آن مصرف نشود زیرا استفاده آب قلیایی در زمان نامناسب و در میان وعده های غذایی باعث تضعیف اسید معده می شود که در دراز مدت و بخصوص در افراد بالای 60 سال میتواند باعث رفلکس معده و یا مشکلات گوارشی شود.  همچنین این آب میتواند با بعضی داروها واکنش دهد ( تعداد کمی از داروهای خاص ) . این آب با مواد پلاستیکی و هوا  واکنش می دهد لذا باید در ظروف شیشه ای در بسته نگه داری شود و نباید در معرض هوا به مدت طولانی قرار گیرد ( مثلا نباید برای آب اکواریوم استفاده شود ).

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه  خواص درمانی پرتقال
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا