سلامت
موضوعات داغ

نشانه های کرونا ، آنفولانزا و سرماخوردگی چیست ؟

فصل سرما نزدیک می‌شود. در حال وارد شدن به فصلی هستیم که از قدیم سرماخوردگی و آنفولانزا در آن شایع‌تر است. اما امسال با وجود کووید ۱۹ این دو بیماری می‌تواند سخت‌تر از قبل بیماران را درگیر کنند.
علاوه‌بر‌آن ، سرماخوردگی و آنفولانزا نشانه‌های مشابهی با کووید ۱۹ دارند که می‌توانند با این بیماری اشتباه گرفته شوند.
خدمات بهداشت ملی انگلستان (NHS) راهنمایی را تهیه کرده و علائم این ۳ بیماری را از هم تفکیک کرده است.
کووید ۱۹
رایج‌ترین نشانه‌های کووید ۱۹ تب – دمای بالای ۳۷.۸ درجه سانتی‌گراد – سرفه ممتد (معمولاً خشک) و از دست دادن حس چشایی و بویایی است. بیماران ممکن است برخی اوقات احساس خستگی شدید، انواع درد، گلو درد، سردرد و تنگی نفس داشته باشند. اسهال و آب‌ریزش بینی در کووید ۱۹ بسیار نادر است. این نشانه‌ها روی یک طیف از بسیار ضعیف تا شدید قرار می‌گیرد.
سرماخوردگی
شایع‌ترین علائم سرماخوردگی عطسه، انواع درد، آب‌ریزش بینی یا انسداد بینی و گلو درد است. سرفه‌های خفیف نیز ممکن است در سرماخوردگی ظاهر شود. برخی اوقات احساس خستگی نیز وجود دارد. اما تب یا سردرد بسیار نادر است. سرماخوردگی اسهال ایجاد نمی‌کند. علائم سرماخوردگی بسیار تدریجی ظاهر می‌شود.
آنفولانزا
شایع‌ترین علامت آنفولانزا تب ، خستگی شدید، سرفه خشک ، انواع درد‌ها و سردرد است. بعضی اوقات گرفتگی و آبریزش بینی و گلو درد نیز در آنفولانزا مشاهده می‌شود. اسهال برخی اوقات در کودکان مشاهده شده است. عطسه و تنگی نفس در آنفولانزا مشاهده نمی‌شود و علائم آن معمولا به سرعت بروز می‌کند.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه  خواص درمانی پرتقال
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا